Sjednica skupštine vijeća učenika Istarske županije
Autor: Administrator , 4. 12. 2018.

Naša učenica sedmog razreda, Lena Maružin, sudjelovala je na Sjednici skupštine vijeća učenika Istarske županije, održane u petak 30. studenog 2018. godine. Sjednica je održana u prostorima Srednje škole Mate Blažine Labin. Susret na kojem je sudjelovalo 47  predstavnika osnovnih i srednjih škola vodio je predsjednik Vijeća učenika Istarske županije, Noa Bertović. Nakon što su izabrani zapisničar i radno predsjedništvo, prisutnima je približen rad NVURH (Nacionalno vijeće učenika Republike Hrvatske) i konstatirano da je potrebno češće održavanje sjednice na županijskoj razini. Predstavljena je i kampanja „Samostruka“ koja je pobliže razlučila problem stigmatiziranja strukovnih škola prilikom upisa u srednje škole. Jedna od glavnih tema bila je usporedba strukovnih i gimnazijskih usmjerenja te poticanje osnovnoškolaca na racionalno donošenje odluka pri upisu u srednju školu. Još jedna od tema bila je otežani položaj maturanata medicinskih usmjerenja jer u redovnoj nastavi, nakon drugog razreda, gube neke predmete potrebne  za polaganje  državne mature.  Rješenje tog problema bi bilo uvođenje stručnih predmeta na prijemni ispit na fakultetima. Za kraj uspoređena su očekivanja sudionika te je zaključeno da je ispunjena većina njih, te je sjednica završila u pozitivnom ozračju.

Slike su preuzete sa stranica srednje škole Mate Blažine Labin