Projekt "Zeleni Savičentini" kojeg je OŠ Svetvinčenat prijavila na natječaj Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva – Razvoj volonterstva i filantropije „Otisak srca“ u travnju 2019.g. i za kojeg su odobrena sredstva od strane Naklade u visini od 10 000, 00kn realiziratiće se u šk. god 2019./2020.

Projekt je osmišljen od strane učenika tada petog razreda, sada šetaša i njihove razrednice te nosi naziv „Zeleni Savičentini“. Zabrinuti količinom otpada koji se svakodnevno nezbrinuto ostavlja u okolišu te rastućim brojem divljih deponija u mjestu i okolici, učenici su se odlučili na volontersku akciju čišćenja jednog divljeg deponija u okolici škole uz pomoć lokalne zajednice, djelatnika škole, roditelja učenika i edukativnu stručnu pomoć Hrvatskih šuma.
U volonterskoj akciji čišćenja otpad bi se zbrinuo na odgovarajući i ekološki prihvatljiv način. Očišćenu površinu učenici bi uredili i zasadili. Na tom mjestu postavile bi se edukativne ploče sa opisom flore i faune tog područja.
Uređeni prostor obogatio bi se ručnom izradom drvenog stola i klupa koje bi se koristile za edukativne radionice, nastavu izvan učionice te za druženje učenika i mještana u slobodno vrijeme.