O školi

Osnovna škola Svetvinčenat djeluje na području Općine Svetvinčenat. Nastava je organizirana u dvije smjene. Učenici predmetne nastave imaju nastavu od 8,00 do 14,00 sati, dok učenici razredne nastave imaju nastavu od 13,15 do 17,35 sati.

Od 1996. godine ravnateljica škole bila je  Dubravka Celjar, prof., a od 12.1.2015. ravnateljica je dosadašnja učiteljica engleskog jezika  Ana Radolović, mag.prim.educ.

Škola ima 33 djelatnika i 85 učenika u 8 razrednih odjela (šk. god. 2018./2019.).

Školska zgrada sastoji se od djelomičnog podruma i prizemlja. Učenicima su na raspolaganju 4 klasične učionice, kabinet za informatiku, kabinet za tehničku kulturu, knjižnica i mala dvorana.

Već dugi niz godina njegujemo školski okoliš. Na 6000 kvadratnih metara raste 50 biljnih vrsta. Škola je napravila plan školskog okoliša s ucrtanim sadnicama i nazivima svake biljke. Nasuprot borovima i vitkim čempresima rastu treperave breze. Učionice škole gledaju na maslinik, a kad cvatu, ruže zaviruju u svaku učionicu. U svibnju je prilaz školi posut laticama japanskih šljiva i višanja.
Na natječaju Obrazovnog programa Hrvatskog radija "Najljepši školski vrt-najljepši okoliš škole, park, cvjetnjak" 2001. godine, baš smo mi imali najljepši primorsko-dalmatinski okoliš-park, cvjetnjak! Osvojili smo prvo mjesto kao škola s najlijepšim okolišem i parkom u Republici Hrvatskoj.

Maslinik  Maslinik2
Školski maslinik i voćnjak (2006.)

Maslinik (2013.)

Kameni stol i klupe (2014.)

Etno park (2015.)

Zaposlenici škole:

Ravnateljica i stručni suradnici:

Ravnateljica: Ana Radolović
Pedagoginja: Ljiljana Matijaš
Psihologinja: Marina Župan
Knjižničarka: Tatjana Šušnica Relić

Učiteljice razredne nastave:

Gordana Juran, Jadranka Mijandrušić, Tatjana Orlić, Gordana Butković

Učitelji/ice predmetne nastave:

Hrvatski jezik: Mirjana Doblanović Pekica
Likovna kultura: Noel Šuran