Projekti 2016./2017.

Realizirani projekti

U školskoj 2006./2007. realizirali smo projekt  "Moje mjesto malo"
Prošle školske godine sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj radile su prema smjernicama HNOS-a, a to znači da je veći naglasak dat na povezivanje među nastavnim sadržajima, na realizaciju terenske nastave u okviru nekoliko predmeta, kao i zajednički rad na projektima na zadanu temu. Tako je i naša škola pokušala zadovoljiti zahtjeve koje smo si postavili, a ove godine smo za zajedničku temu projekta odabrali  temu: MOJE MJESTO MALO.
Željeli smo još bolje upoznati kraj u kojem živimo i to iz različitih aspekata, aktivno uključujući učenike u istraživački rad kroz proučavanje literature, rad na terenu, intervjue, te stvaralački rad.
Osim učenika i njihovih učitelja u radu su nam pomogli i različiti vanjski suradnici, roditelji, bake, djedovi…
Rad na projektu trajao je oko mjesec dana, uz aktivno učestvovanje svih učenika i njihovih učitelja voditelja.
Unutar projekta bilo je osam podtema:
1. razred: MOJE SELO, učiteljica Gordana Juran
2. razred: OBIČAJI MOGA KRAJA, učiteljica Gordana Butković
3. razred: SELO NEKAD, učiteljica Tatjana Orlić
4. razred: TRGOVINA I OBRTNIŠTVO, učiteljica  Jadranka Mijandrušić
5. razred: KULTURNO-POVIJESNA BAŠTINA, učiteljica Svjetlana Milotić,povijest
6. razred: PROMETNA POVEZANOST, učitelj Valter Baldaš, geografija
7. i 8. razred: TURIZAM, učiteljica Tatjana Brenko, talijanski jezik i učiteljica Snježana Ešpek, engleski  jezik
8. razred: GRMLJE U MOM KRAJU, učiteljica MariaGrazia Codiglia Antolović, biologija i Đurđica Grgić, učiteljica tehničke kulture.

Nakon više od mjesec dana rada na projektu, učenici su svoj rad prezentirali svim učiteljima, roditeljima, gostima i drugim učenicima 6. lipnja 2007. u prostorijama škole.
Uz zanimljive prezentacije, izložbe, te degustaciju tradicionalnih slastica, svatko je nešto pronašao za sebe i  ponešto naučio.
Sažetke prezentacija po razredima i podtemama možete pregledati na našem webu.

Project work snjezana.pps
 Projekt jadranka.ppt