SuZaPis 2017./2018.

SuZaPis –0 Suvremeni zavičajni pisci suvremenim zapisima do suvremenika 2016./2017.

SuZaPis je projekt u kojem kroz redovnu i dodatnu nastavu hrvatskoga jezika upoznajemo suvremenu istarsku književnu scenu čitanjem djela, upoznavanjem autora te snimanjem audiovizualnog materijala s autorom i o autoru.

Osim bogaćenja našeg osobnog čitateljskog iskustva, cilj je SuZaPisa suvremene zavičajne pisce, koji pišu dijalektima koji se govore u Istri, približiti široj čitateljskoj publici te dokumentirane zapise podijeliti preko internetske mreže za slušanje/gledanje te metodičku upotrebu u nastavi književnosti i jezika (narječja, dijalekta, mjesnih govora – svih njegovih razina) na području Istre, Republike Hrvatske, ali i šire.

Zasad smo ugostili spisateljice Evelinu Rudan i Nadu Galant te snimili naše druženje. S vama ćemo podijeliti njihovo čitanje – interpretaciju odabranih djela.

Naše zapise možete samo slušati ili ih pogledati.

Učenici šestog razreda OŠ Svetvinčenat:

Paola Bilić, Lana Bulešić, Loren Čekada, Marina Hrelja, Valentina Pajković, Frane Pekica, Fran Peršić, Antonia Vorić, Mario Živolić

Voditeljica projekta:

učiteljica HJ Mirjana Doblanović Pekica

Projekt je predstavljen u Vrsaru 28. travnja 2017. na prezentaciji projekata zavičajne nastave "Škole u srcu zavičaja".