PROJEKT „ČITAMO MI U OBITELJI SVI“

U školskoj godini 2013./2014. naša je škola dio nacionalnog projekta poticanja  (obiteljskog) čitanja kod učenika trećih razreda koju je osmislila i vodi Hrvatska mreža školskih knjižničara, te će zajedno sa 100- tinjak drugih škola RH započeti putovanje „knjižničnog ruksaka“.

Voditeljica je Dejana Kurtović, školska knjižničarka a nositelji i odgovorni su knjižničarka škole Tatjana Šušnica Relić (koja je voditeljica, organizatorica i osoba koja kontrolira i nadzire cjelokupni projekt u našoj školi) i učiteljica trećeg razreda naše škole: Jadranka Mijandrušić.

Provedbom projekta roditeljima se skreće pozornost na važnost savladavanja tehnike čitanja ali i navike čitanja, te se potiče zajedničko čitanje i druženje i kvalitetno provođenje slobodnog vremena.

Projekt će se realizirati tijekom drugog polugodišta kada će učenici nositi kući ruksak s osam različitih vrsta knjiga, kako bi s članovima obitelji uživali u zajedničkim trenucima čitanja. Svoje će dojmove upisivati u bilježnicu dojmova koje će kad vrati ruksak na satu podijeliti s ostalima. Najbolji dojmovi bit će izabrani i darovani od komisije knjižničara koji vode Projekt. Inače, u jednoj od predloženih čitanki (odabir udžbenika)za hrvatski jezik nalazi se prigodan tekst o ovom Projektu.

Veselo i sretno uz zajedničko čitanje.