Projekt Ekovrt

Projekt Ekovrt nastoji biti koristan za učenike, učitelje i druge djelatnike škole, kao i za širu zajednicu. Učenici mogu kroz praktični rad i igru razvijati svijest o važnosti očuvanja prirodne ravnoteže u ekosustavu, tj. okolišu. Takav projekt može pozitivno utjecati na učenike pomažući im u razvijanju svijesti o pravilnom načinu prehrane, zaštiti okoliša i upravljanju okolišem.

Faze projekta:

1. uređenje postojećega maslinika i realizacija ekovrta

2. priprema sadnica u malom rasadniku povrtne kulture, vegetativno razmnožavanje aromatičnog bilja

3. Čišćenje okoliša: lišće (jesen, zima), trave, korovi (proljeće) za kompostiranje

Voditelj: Ugo Ušić

Osnovna škola Svetvinčenat za realizaciju projekta Ekovrt dobila je donaciju u iznosu od 10.000,00 kn iz programa Ekologija Zaklade Adris, Jagićeva 33, 10000 Zagreb.

Akcija uređenja škole i školskog dvorišta u sklopu projekta Ekovrt

Nastava u vrtu