Projekti 2016./2017.

Projekt "More"

Vrijedni učenici i učitelji naše škole su tijekom školske godine 2008./2009. obradili temu "More". 10. lipnja 2009. u školi je održan projektni dan na kojeu su prezentirani učenički radovi. Osim prezentacije radova ugostili smo i ribara koji je pokazao kako se plete i krpa ribarska mreža, prikazali smo DVD Zelene Istre "Spasimo livade Posedonije". Gosti su mogli razgledati različitu literaturu s morskom tematikom i degustirati morske specijalitete.

Zanimljivosti koje smo u sklopu projekta obradili i izradili: morsko dno (zajednički likovni rad), plovila na moru (izložba), zaštita i čuvanje mora, sportovi na moru, vjetrovi i morske struje, ribarstvo, antičke pomorske sile na Sredozemlju, Srednji vijek na Jadranu, svjetionik (video), hrana iz mora i uz more (fotostrip), more u čitankama književnosti u višim razredima osnovne škole, Atlantida i Bermudski trokut (projekcija), od sjevera do juga uz plavi Jadran (putopis / fotopis), u morskom svijetu (literarni radovi) i likovni radovi na temu more.

prospekt.pub