Posjet Muzeju starog oružja Ferlin
Autor: Goranka Perković, 16. 3. 2018.

U četvrtak, 8. ožujka 2018. učenici 3. razreda posjetili su Muzej starog oružja Ferlin u Svetvinčentu. Od vlasnika Marija Ferlina saznali su  kakvo je oružje bilo u prošlosti te su sa zanimanjem razgledali oko 150 eksponata u muzeju: noževe, puške, pištolje, zamke za životinje…. Jako ih je zanimalo kako je u muzej dospio jedan top  i viteški oklop, te gdje je sve i kako pronalazio i skupljao te stvari sadašnji vlasnik.
Ovaj posjet je bio vrlo zanimljiv i poučan. Bravo, barba Mario! I hvala na gostoprimstvu.
                                                                        učenici 3.razreda s učiteljicom