10. istarski zavičajni kviz- Krasna zemljo
Autor: Edi Rosin, 26. 11. 2020.

10. istarski zavičajni kviz- Krasna zemljo

10° quiz regionale istriano - Meraviglioso paese

U petak, 20.11.2020 godine učenici osmih razreda naše škole sudjelovali su na 10. istarskom zavičajnom kvizu Krasna zemljo - Meraviglioso paese. Tema ovogodišnjega kviza bila je:  Pregled istarske povijesti s posebnim osvrtom na Labin. Natjecatelji koji su predstavljali našu školu jesu: Nicole Macan i Deni Lenić. Ciljevi kviza jesu popularizacija zavičajne povijesti, materijalne i nematerijalne kulturne baštine, edukacija mladih o potrebi njena očuvanja, kao i promicanje zavičajnoga identiteta. S obzirom na epidemiološku situaciju, kviz je proveden online, i to na digitalnoj platformi Loomen (CARnet sustav za online učenje) u Informatičkoj učionici naše škole. Vrijeme za rješavanje digitalnoga kviza bilo je 40 minuta. Čestitamo i zahvaljujemo našim učenicima na uspješnim rezultatima i trudu.

Učiteljica povijesti Doris Bilić