Dječji tjedan
Autor: Edi Rosin, 21. 10. 2020.

Dječji tjedan obilježava se svake godine u prvom tjednu mjeseca listopada.

Cilj obilježavanja Dječjeg tjedna je u usmjerivanju pozornosti najšire javnosti prema ostvarivanju prava i potreba svakog djeteta.

I ove godine u našoj školi-  u suradnji učitelja, stručnih suradnika i učiteljice produženog boravka obilježen je Dječji tjedan raznim aktivnostima poput uređenja panoa, igranja raznih igara i crtanja po placi u Svetvinčentu. U suradnji sa našom pedagoginjom djeca su se bavila temom dječjih prava te su pisali poruke  odraslima, dok su učenici 7. i 8. razreda, u suradnji s učiteljem likovne kulture obojali u razne boje beton na ulazu u zgradu škole.

U istom tjednu, u ponedjeljak 05. listopada obilježen je i Svjetski dan učitelja. Tom prigodom su učenici crtali svoje učiteljice, pisali poruke, te su se neki učenici okušali i u ulozi učitelja.

Učiteljica PB

Silvia Nadenić