„Baš smo cool tako jednaki, a tako različiti“
Autor: Ana Radolović, 20. 1. 2017.

Ovo je naslov projekta kojeg  vodi Udruga “Visoki jablani“ iz Rovinjskoga Sela.

Naša škola se(i još dvije iz Istre), priključila i uz radionice u kojima će sudjelovati svi naši učenici i učitelji sa stručnim suradnicima, pokušat će širiti univerzalne ljudske i demokratske vrijednosti među mladim naraštajima.

Udruga „Visoki jablani“ svojim djelovanjem želi promicati kulturu tolerancije i razumijevanje „drugog i drugačijeg“ među osnovnoškolcima i prevenirati i suzbijati diskriminaciju i vršnjačko nasilje kroz senzibiliranje  djece i mladih za sposobnosti i kapacitete njihovih vršnjaka s poteškoćama u razvoju. Djeca nemaju predrasude dok im ih ne „usadimo“. Otvoreni su za nova saznanja i iskustva. Ovo je prilika za promicanje ljudskih prva i jednakih mogućnosti, tako jednaki a tako različiti!

T. Š. Relić