Šahovska sekcija
Autor: Administrator , 22. 11. 2018.

Od početka listopada u našoj školi provodi se šahovska sekcija pod nazivom „Šah u školu“, a provodi je Šahovski savez Istarske županije uz potporu Općine Svetvinčenat. Sekciju pohađaju učenici  Osnovne škole Svetvinčenat i Juršići  , trenutno njih 25 , od 1. do 5. razreda. Sekcija radi srijedom od 17.40 do 19 sati a svi zainteresirani učenici se mogu priključiti s radom. Voditelj sekcije je prof. Igor Milovac, inače predsjednik Šahovskog saveza Istarske županije, FIDE instruktor i međunarodni sudac. Učenici se trenutno pripremaju za međuopćinsko ekipno natjecanje koje je na rasporedu 27. studenoga u Medulinu. Dvije prvoplasirane ekipe  s tog natjecanja idu na županijsko natjecanje, 7. prosinca u Poreč.

U prošloj školskoj godini učenici naše škole zauzeli su 3. mjesto na županijskom natjecanju pa je realno za očekivati ponavljanje rezultata u najmanju ruku.