Telepatija učenika OŠ Svetvinčenat u Bolu i Dubrovniku
Autor: Ana Radolović, 11. 9. 2018.

Kratkometražni igrani film Telepatija učenika OŠ Svetvinčenat u konkurenciji je 56. revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece koja će se održati od 4. do 7. listopada u Bolu na Braču i Dubrovačkom filmskom festivalu za djecu i mlade zemalja Mediterana(DUFF) od 18. do 21. listopada ove godine.

Film je snimljen na nastavi hrvatskoga jezika s učenicima šestog razreda, a realiziran u sklopu radionice medijske kulture Meka u školskoj godini 2017./2018.

U stvaranju su sudjelovali Mateo Peršić (prilagodba priče u scenarij, glavna uloga), Emili Perković (glavna uloga), Loren Čekada, Fran Peršić i Mario Živolić (animacija) te Frane Pekica (režija, montaža, animacija, izbor glazbe).

Tekst napisala M. D. Pekica

Čestitamo učenicima i voditeljici Meke, učiteljici hrvatskog jezika Mirjani Doblanović Pekici! Želimo im puno sreće na festivalima! Film Telepatija, kao i ostale filmove naših učenika, možete pogledati na poveznici:  https://www.youtube.com/channel/UCEjathwIDY0FNCNYU8ygx5A