3. kolo CM lige u OŠ Tar-Vabriga
Autor: Goranka Perković, 20. 4. 2018.

Naši su stariji robotičari u utorak sudjelovali na trećem ovogodišnjem kolu Croatian Makers lige, koje je ovoga puta na veliku radost svih natjecatelja bilo fizičko, odnosno sve su se skupine naše regije ISTRA 1 okupile na jednom mjestu. Domaćin je bila osnovna škola u Taru koja je natjecatelje srdačno ugostila i pobrinula se da se osjećaju kao u vlastitoj školi dok se snalaze u zadatku koji im je postavljen na licu mjesta. Sponzor ovog kola bila je INA pa je zadatak bio povezan s procesom prerade nafte.

Našu su školu predstavljali učenici 7. razreda (Loren Čekada, Fran Peršić i Mario Živolić). Vrijeme predviđeno za programiranje vožnje koju su dva mbota morala odvoziti zajedno pritom međusobno komunicirajući iznosilo je 90 minuta što se pred sam kraj učinilo prekratkim zbog tehničkih problema koje su dečki nakraju  ipak uspješno otklonili.

S maksimalnim brojem osvojenih bodova za izvršenje svih segmenata zadatka i vremenom od 21.3 sekunde Loren, Fran i Mario zauzeli su 4. mjesto. Čestitamo im na ustrajnosti, dovitljivosti i uspješnom programiranju te im želimo više tehničke sreće drugi put!