Prvi šahovski turnir u Svetvinčentu
Autor: Goranka Perković, 12. 4. 2018.

U nekadašnjem Društvenom domu, sadašnjem Mediteranskom plesnom centru, održao se Prvi uskršnji šahovski turnir u organizaciji Općine i naše škole te uz veliku tehničku podršku Šahovskog saveza istarske županiije na čelu s međunarodnim sucem Igorom Milovcem.

Turnir su otvorili načelnik Općine Dalibor Macan i ravnateljica OŠ Svetvinčenat Ana Radolović pozdravnim govorom dobrodošlice svim sudionicima.

Šahovske snage su odmjerile škole iz Pule (Veli Vrh i Veruda), Krnice, Medulina i Svetvinčenat, a ukupno je sudjelovalo 44 učenika. Najuspješnija je bila druga ekipa OŠ Veli Vrh, drugo mjesto osvojila je prva ekipa OŠ Svetvinčenat, a treće učenici OŠ Veruda.

Najuspješniji po pločama bili su: 1. ploča – Ivo Pahljina (OŠ Veruda), 2. ploča – Janko Soklić (OŠ Veli Vrh – 2), 3. ploča – Bartol Pekica (OŠ Svetvinčenat – 1) i 4. ploča – Petar Pereša (OŠ Veli Vrh – 1).

Turnir su popratili i svi učenici naše škole kao i znatiželjni mještani među kojima ima istinskih šahovskih zaljubljenika. Nadamo se da će šah pronaći svoje mjesto u našoj općini i da će ovakvih događanja biti sve više.

Više informacija potražite na: sahistra.eu ili glasistre.hr