Treći razred u Kući vještice Mare
Autor: Goranka Perković, 10. 4. 2018.

U sklopu projekta učenika 3. razreda Istra u srcu, u utorak 20.3.2018. posjetili su Kuću vještice Mare u Svetvinčentu. Tamo ih je dočekala djelatnica koja ih je upoznala s dijelom prošlosti Svetvinčenta, a posebno s onim dijelom života prave „vještice“ Marije Radoslović koja je skončala svoj život vrlo loše i okrutno.

Učenici su oduševljeno obišli Kuću, a posebno ih se dojmilo obraćanje vještice Mare koja im je priredila iznenađenje u vidu igrice u kojoj su se svi okušali i pokazali zavidno baratanje lukom i strijelom! To vraćanje u prošlost, 17.stoljeće, trajalo je kratko, zaključili su.

Učenici 3. razreda s učiteljicom