Županijsko ekipno natjecanje školskih sportskih društava u krosu
Autor: Goranka Perković, 27. 3. 2018.

Županijsko natjecanje ŠSD u krosu održano je 21.3.2018 u Rovinju u Park šumi Zlatni rt.

Ukupna dužina staze za 7. i 8. razrede (kategorija dječaci) iznosila je 1200 m, a učenici su se imali priliku upoznati sa stazom prije samog natjecanja njenim obilaskom. Bilo je tu uzbrdica, nizbrdica i ravnog terena te je trebalo dobro rasporediti snage. Ekipu naše škole činilo su četvorica učenika. Zbrajali su se pojedinačni rezultati te je ukupan broj bodova odlučivao o plasmanu škole. Našu školu predstavljali su Patrick Čudić Perković, Matija Mišan, Mateo Otočan, Benjamin Pajković  i Dalen Piljan kao moguća zamjena, svi učenici 8. razreda.

Županijsko natjecanje izborilo je ukupno 9 škola Istrske županije te su navedene redom u odnosu na plasman koji je škola osvojila:

1.OŠ Ivo Lola Ribar –Labin

2.OŠ Vladimir Nazor –Pazin

3.OŠ Kaštanjer – Pula

4.OŠ Marije i Lina- Umag

5.OŠ Jože Šurana – Višnjan

6.OŠ Vidikovac – Pula

7.OŠ Svetvinčenat – Svetvinčenat

8.OŠ Vladimira Gortana – Žminj

9.OŠ Mate Demarina – Medulin

Česatitamo našim učenicima na sudjelovanju  u županijskom natjecanju i osvojenom  7. mjestu!

učiteljica TZK Kristina Prhat