22. sportske igre mladih Istarske županije u šahu
Autor: Goranka Perković, 19. 3. 2018.

U Vodnjanu u Domu mladih, 17.3.2018. održane su 22. sportske igre mladih Istarske županije u šahu za kadete do 15 godina. Organizator je Udruga Sportske igre mladih i Šahovski savez Istarske županije, a pokrovitelj Grad Vodnjan.

Naši učenici natjecali su se u kategoriji do 11 godina – Bartol Pekica i Ognjen Kersan oboje učenici 4. razreda i u kategoriji 11-15 godina: Loren Čekada, Fran Peršić i Mario Živolić, svi učenici 7. razreda.

Ognjen Kersan osvojio je izvrsno treće mjesto, a Bartol je sa svih 5 pobjeda osvojio 1. mjesto i plasman na državno prvenstvo u Splitu.

U kategoriji do 15 godina sudjelovalo je ukupno 12 učenika Loren je osvojio 5. mjesto, Fran 9., a Mario 10.

Čestitamo šahistima na rezultatima, pratimo ih i dalje i želimo puno sportskih uspjeha.

Sudački dio posla odradio je Igor Milovac, kojem i ovim putem zahvaljujemo na školsko-trenerskoj suradnji.

Više informacija možete saznati na stranicama “Šah Istra“ (ukupni rezultati nalaze se na dnu stranice chess-results.com)