Europski kviz o novcu
Autor: Goranka Perković, 16. 3. 2018.

U našoj je školi održan Europski kviz o novcu u kojem su sudjelovale dvije skupine iz osmog i dvije skupine iz sedmog razreda. Natjecanje se odvijalo u online obliku, preko Kahoot platforme s projekcijom na Youtube kanalu Europskog kviza o novcu, a mogli su mu pristupiti prijavljeni učenici sedmih i osmih razreda osnovnih škola te prvih razreda srednjih.

Naši su se učenici pripremali kroz prva dva tjedna ožujka rješavajući kvizove na stranicama Hrvatske udruge banaka (hub.hr) u sklopu nastave matematike. Pokazali su visoku financijsku pismenost, a najbolji tim naše škole zauzeo je 20. mjesto u konkurenciji od preko 200 timova prijavljenih diljem Hrvatske.

Učenicima su se pripreme i samo sudjelovanje u kvizu jako svidjeli.