Klokan bez granica 2018.
Autor: Goranka Perković, 1. 2. 2018.

I ove godine stiže učenicima najdraži klokan, onaj matematički. "Klokan bez granica" je nevladina udruga koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Kao i svih prethodnih godina predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kn po učeniku, a od tih sredstava 60% odlazi na poklone i nagrade učenicima (svaki učenik prilikom dolaska na natjecanje dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu; u 2017. godini dodijeljeno je 4389 nagrada i oko 1072 utješne nagrade), a 40% na materijalne troškove (članarinu u međunarodnoj udruzi, prijevod zadataka, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka i dr.).

Prijaviti se možete kod svoje razredne učiteljice ili učiteljice matematike. Posljednji dan za prijavu je 11. veljače, a natjecanje će se održati 22. ožujka 2018. godine u 12:30 u svim školama Republike Hrvatske.

Više informacija potražite OVDJE.